Czytam Sobie. Czytam Tobie. Czytam Wam – akcja dla kl. 4-8 Przerwa na bibliotekę

Na niebieskim tle chłopiec czytający książkę, siedzący na stosie książek. Na prawo czerwony napis "Przerwa na bibliotekę"14 IV w naszej szkolnej bibliotece rozpoczęła się akcja piątkowych spotkań z cyklu Przerwa na bibliotekę skierowana do uczniów klas 4-8. W kolejne piątki długa przerwa o godz. 12:15-12:30 wykorzystana zostanie na aktywny wypoczynek i relaks z książką, jej bohaterami, ich niezwykłymi przygodami.

Pierwsze spotkanie realizowane było pod hasłem Czytam Sobie. Czytam Tobie. Czytam Wam, podczas którego Kacper Bida z kl. 8A czytał swoim koleżankom i kolegom książkę z cyklu Magiczne drzewo Andrzeja Maleszki pt.: Pojedynek. W drugiej części spotkania uczniowie odpowiadali na pytania, dotyczące wysłuchanego fragmentu książki. Nagrodą za aktywność i poprawną odpowiedź był słodki poczęstunek.

Kolejne spotkanie z cyklu Przerwa na bibliotekę odbędzie się 28 IV o godz. 12:15-12:30  i będzie realizowane pod hasłem Kalambury z lektury, na które już dziś zapraszamy. Oderwij się od telefonu, zdystansuj wobec wymagań edukacyjnych, od nieszczęśliwej miłości, od skłóconej przyjaźni i zrelaksuj się w szkolnej bibliotece! Do zobaczenia!

połączone w jedną całość trzy zdjęcia - na 1. uczeń siedzący na krześle czyta dzieciom książkę. W tle białe regały z kolorowymi książkami. 2. Uczeń siedzący na krześle czyta dzieciom książkę. W tle białe regały z kolorowymi książkami.. 3. Wiklinowy koszyk wypełniony cukierkami w kolorowych papierkach. Na rączce koszyka czerwona kokardka.