Biblioteka nie z tej ziemi

Każdego roku w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece realizowany będzie projekt czytelniczy „Biblioteka nie z tej ziemi„. W ramach projektu przewidziane są konkursy biblioteczne dla uczniów naszej szkoły oraz zajęcia i zabawy w klasach.

Hasło przewodnie projektu „Biblioteka nie z tej ziemi” wyznacza nasza wyobraźnia. Spróbujcie wyobrazić sobie inny świat… świat kosmitów…, świat podwodny…, świat robotów…, świat mieszczący się na ziarnku piaski… itd. A teraz wyobraźcie sobie, jak wyglądają jego mieszkańcy?… Jak się porozumiewają?… Jak się uczą?… „Jak piszą i czytają?… Jak wyglądają ich książki?… Jak wyglądają ich biblioteki?…

Rozbudzając wyobraźnię, odpowiadając sobie na te pytania możecie, wziąć udział w szkolnych konkursach bibliotecznych. Wśród poniższych propozycji konkursowych, na pewno znajdziecie jeden lub kilka, które pozwolą Wam stworzyć cały niepowtarzalny świat, bohaterów swojej wizji świata nie z tej ziemi.

Oto propozycje konkursowe, do których serdecznie zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły::

Z prac konkursowych powstanie zapewne bardzo ciekawy wizerunek innego świata, w którym pojawiają się czytelnicy ze swoimi książkami, zakładkami i bibliotekami. Jak będzie wyglądał ten świat?… Jak będzie wyglądała biblioteka nie z tej ziemi?… Odpowiedź na te pytania zależy od Waszej wyobraźni, a jej efekty przedstawione zostaną na pokonkursowej wystawie.

Serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy!