Cyfrowa biblioteka

Podczas epidemii, dla naszego bezpieczeństwa zostały zamknięte wszystkie placówki oświatowe, instytucje kulturalne, a głównym hasłem, którego wszyscy powinniśmy przestrzegać, jest hasło zostań w domu! Wielu z Was brakuje możliwości wypożyczenia lektury, książki z biblioteki. Na szczęście jest wiele internetowych źródeł, które pozwalają czytać książki w wersji online, lub pobrać plik na własny nośnik, taki jak komputer, telefon, czytnik. Zapraszam Was zatem do wirtualnej biblioteki, która pozwoli Wam zaspokoić swoje potrzeby czytelnicze.

• Lektury – znajdziesz tu teksty lektur szkolnych
  • Wolnelektury.pl – znajdziesz tu teksty i audiobooki lektur szkolnych i innych i książek
  • Biblioteka Narodowa POLONA – znajdziesz tu teksty dzieł literackich
  • Śląska Biblioteka Cyfrowa – znajdziesz tu teksty dzieł literackich