Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Logo DBI w postaci tabletu trzymająceto na palcu kulę ziemską. Po prawej stronie napis Dzień Bezpiecznego Internetu, a pod nim znak zakazu z napisem STOP HEJTNasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzimy 7 lutego, lecz nasze działania realizowane będą przez kolejne tygodnie w projekcie: „Nie dla hejtu! Bezpiecznie i miło w Internecie”.

W ramach tego projektu, oprócz wdrażania treści dotyczących bezpieczeństwa w Sieci, skupiamy się również na przeciwdziałaniu hejtowi. Mowa nienawiści jest zjawiskiem negatywnym, nieakceptowanym i złym, z którym wszyscy powinniśmy walczyć. Aby poznać i utrwalić sobie zagadnienia i praktyki związane z walką z hejtem nasi uczniowie będą brać udział w zajęciach edukacyjnych, lekcjach online, zadaniach projektowych i konkursach, które przybliżą im powyższe treści.

Nie bądź obojętny! I Ty możesz walczyć z hejtem!