Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Już od 2004 roku corocznie obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatorem tej akcji była Komisja Europejska. Początkowo wydarzenie to świętowały tylko państwa Europy, ale w kolejnych latach przyłączały się następne państwa pozostałych kontynentów.

W Polsce działania w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) organizuje od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), i należący do niego państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Celem Dnia Bezpiecznego Internetu 2021, przypadającego 9 lutego, jest przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Podobnie, jak w ubiegłych latach także i nasza szkoła przyłączyła się do akcji i zgłosiła w niej swój udział. W ramach DBI, poza lekcjami informatyki, na których prowadzący przybliżają zagadnienia bezpieczeństwa w sieci, uczniowie będą brali udział w zajęciach z wychowawcami klas, którzy promować będą właściwe postawy podczas korzystania z Internetu, wykorzystując materiały i prezentacji multimedialnych, przygotowanych przez bibliotekę szkolną. Ponadto dzieciom i młodzieży naszej szkoły zaproponowany został udział w następujących konkursach, związanych z tematyką Dnia Bezpiecznego Internetu, przygotowanych przez szkolną bibliotekę:

Bezpieczeństwo w Internecie promowane jest także na gazetkach tematycznych oraz w dziale „Bezpiecznie w Internecie”, dostępnym na stronie internetowej biblioteki szkolnej w zakładce „Edukacja”.