Międzynarodowy Dzień Pisarza

Na niebieskim tle czerwony napis: Międzynarodowy Dzień Pisarza. Po prawej stronie sylwetka mężczyzny w czarnym garniturze, trzymającego swej wielkości długopis, opart na białe kartce z drukiem3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza. Jaka jest recepta, by zostać pisarzem? Wiadomo, że najważniejsza jest wyobraźnia i głowa pełna pomysłów. Ale pisarze nie mają łatwego życia. Całe dnie stukają w klawiaturę i zapełniają drobnym drukiem białe kartki. Kiedy jednak książka ujrzy światło dzienne i trafi do rąk czytelnika to jest to bardzo ważny dzień dla autora. Ważne są także spotkania z Czytelnikami i ich opinie o napisanej książce. Bo pisarz pisze książki po to, by ludzie je czytali.

Bibliotekę szkolną odwiedzili z tej okazji uczniowie klasy 2C, którzy wysłuchali przeczytanych przez ucznia klasy 8A Kacpra Bidę urywków różnych książek autorstwa wielu pisarzy. Poznali także wiele ciekawostek o pisarzach i książkach. Wymyślili i przedstawili własne pomysły na książkę i jej tytuł oraz wykonali okładkę.

Uczcijmy święto pisarzy, sięgając po ulubioną książkę.

Uczniowie siedzący na czerwonej kanapie. Po lewej stronie chłopiec w czarnej koszuli czytjący dzieciom książkę. W tle białe regały z książkami, kwiaty i okna na szarym tle kolorowe papierowe okładki, rysowane przez dzieci