Dzień Ziemi w bibliotece

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, to prowadzone corocznie 22 kwietnia akcje, mające na celu promowanie postaw proekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. Wszyscy mamy obowiązek dbania o środowisko, gdyż nasze działania mają ogromne znaczenie na przyszłość świata, w którym żyjemy.

Aby zachęcić czytelników do dbałości o naszą planetę oraz promować właściwe proekologiczne postawy wśród uczniów, w naszej bibliotece zorganizowana została wystawa księgozbioru omawiającego tę tematykę. Przedstawione książki, które są dostępne w naszej bibliotece, omawiają przyczyny niszczenia naszego środowiska naturalnego, a także przedstawiają działania, którymi możemy pomóc naszej planecie.

Zapraszamy do zwiedzania wystawki oraz korzystania ze zbiorów naszej biblioteki.

Wystawa książek o tematyce ekologicznej
Wystawa książek o tematyce ekologicznej, dostępnych w szkolnej bibliotece