Bezpiecznie w Internecie – gdzie szukać pomocy?

Jeżeli jesteś uczniem i jesteś świadkiem cyberprzemocy lub sam doznajesz przemocy w sieci, ktoś cię i nęka, szantażuje, pamiętaj, aby nie przemilczać tego. Ujawnienie takich zdarzeń i rozmowa na ich temat z odpowiednią osobą lub służbami, to pierwszy i najważniejszy krok do wyjścia z tych trudnych sytuacji. Co zatem możesz zrobić? Do kogo zwrócić się o pomoc?

• Porozmawiaj z rodzicami, opiekunem, babcią, ciocią, kimś bliskim, komu ufasz.
  • Porozmawiaj z wychowawcą, nauczycielem, pedagogiem, psychologiem szkolnym.
  • Skorzystaj z bezpłatnego i anonimowego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, który działa przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia 116 111
  • Skorzystaj z Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 – telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00.

Poniżej znajdują się linki do stron internetowych, przydatnych zarówno uczniom, jak i nauczycielom i rodzicom, na których znajdują się informacje, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami:

Źródło: