Gry edukacyjne z bibliotekarstwa

Układ alfabetyczny w katalogu

Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Kolejność autorów książek, ułożona według hasła autorskiego, jakim jest nazwisko i imię autora, to klucz do rozwiązania tego zadania.

Dobre i złe nawyki czytelnicze

Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Czytelnikom zdarzają się zachowania, które mogą niszczyć książkę. W tej zabawie postaraj się ocenić zachowania czytelników wobec książek.

Autorzy naszych lektur – klasy 1-3

Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Czytanie lektur szkolnych nie tylko ćwiczy pamięć, pomaga nauczyć się poprawnej pisowni, ale także kształtuje naszą wyobraźnię. Sprawdź, czy znasz twórców swoich lektur i połącz tytuł książki z jej autorem.

Autorzy naszych lektur – klasy 4-6

Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Chodzisz do klasy 4, 5 lub 6… Odrabiasz zadania… Czytasz lektury… A może warto się sprawdzić w znajomości podstawowych informacji o lekturach szkolnych. Spróbuj zmierzyć się z pytaniami tego zadania i połącz autora i tytuł lektury.

Autorzy naszych lektur – klasy 7-8

Lektury szkolne to nieodzowna część nauki. Sprawdź swoje wiadomości z tej dziedziny i połącz tytuły i autorów swoich lektur szkolnych.

Źródło: Materiały zamieszczone w tym dziale są opracowaniem własnym administratora strony.