Gry edukacyjne z informatyki

Wady i zalety Internetu

Gra edukacyjna "Wady i zalety Internetu"
Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Częstym narzędziem wykorzystywanym prawie każdego dnia jest Internet. Zastanów się, czy narzędzie to ma tylko pozytywne cechy? Czy są jakieś sytuacje, które stawiają Internet w negatywnym świetle. Spróbuj przyporządkować konkretne sytuacje do pozytywnych lub negatywnych cech Internetu. Zastanów się także w jaki sposób korzystasz z Internetu – czy robisz to bezpiecznie?!


Bezpiecznie w Internecie

Podgląd na planszę gry edukacyjnej
Kliknij obrazek, aby rozpocząć grę

Wszyscy korzystający z Internetu, powinni znać zasady zachowania, które chronią nas przed zagrożeniami płynącymi z sieci. Odróżnij i wskaż bezpieczne i niebezpieczne zachowania w Internecie


Netykieta – czyli kulturalnie w Internecie

Wizerunek gry edukacyjnej
Kliknij obrazek, aby rozpocząć grę

Podobnie jak w życiu codziennym, także i w Internecie obowiązują zasady dobrego zachowania. Sprawdź, czy wiesz jak zachować się korzystając z Internetu, aby mieć opinię osoby kulturalnej i przestrzegającej netykiety. Zagraj w grę edukacyjną Milionerzy. Odpowiadaj na kolejne pytania i zdobywaj punkty.


Cechy poprawnie wykonanej prezentacji multimedialnej

Kliknij obrazek, aby rozpocząć grę

Osoby tworzące prezentację multimedialną powinny pamiętać, iż są pewne cechy prezentacji, które sprzyjają lub utrudniają odbiór zawartych w nich informacji. Spróbuj uporządkować i wskazać które cechy prezentacji są poprawne, a które nie.


Źródło: Materiały zamieszczone w tym dziale są opracowaniem własnym administratora strony.