Gry edukacyjne z informatyki

Bezpieczeństwo w Internecie

Gra edukacyjna
Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Czy wiesz jak zachować się podczas korzystania z Internetu, aby nie popaść w tarapaty? Jakiego postępowanie podczas serfowania po Sieci powinno się unikać, żeby nie złamać przepisów prawa? Jak chronić swój sprzęt przed zagrożeniami, wiążącymi się z korzystaniem z Internetu? Odpowiedzi na te pytania wydają się oczywiste. Sprawdź się zatem, znasz zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i uruchom poniższą grę edukacyjną. Powodzenia!

 

 

 


Prawa autorskie

Gra edukacyjna
Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

 Czym są prawa autorskie? Co jest objęte tymi prawami? Jak postępować, aby nie łamać praw autorskich? Swoją znajomość tej tematyki możecie sprawdzić odpowiadając na pytania koła fortuny.

 

 

 


Wady i zalety Internetu

Gra edukacyjna "Wady i zalety Internetu"
Kliknij w obrazek, aby rozpocząć grę

Częstym narzędziem wykorzystywanym prawie każdego dnia jest Internet. Zastanów się, czy narzędzie to ma tylko pozytywne cechy? Czy są jakieś sytuacje, które stawiają Internet w negatywnym świetle. Spróbuj przyporządkować konkretne sytuacje do pozytywnych lub negatywnych cech Internetu. Zastanów się także w jaki sposób korzystasz z Internetu – czy robisz to bezpiecznie?!


Bezpiecznie w Internecie

Podgląd na planszę gry edukacyjnej
Kliknij obrazek, aby rozpocząć grę

Wszyscy korzystający z Internetu, powinni znać zasady zachowania, które chronią nas przed zagrożeniami płynącymi z sieci. Odróżnij i wskaż bezpieczne i niebezpieczne zachowania w Internecie


Netykieta – czyli kulturalnie w Internecie

Wizerunek gry edukacyjnej
Kliknij obrazek, aby rozpocząć grę

Podobnie jak w życiu codziennym, także i w Internecie obowiązują zasady dobrego zachowania. Sprawdź, czy wiesz jak zachować się korzystając z Internetu, aby mieć opinię osoby kulturalnej i przestrzegającej netykiety. Zagraj w grę edukacyjną Milionerzy. Odpowiadaj na kolejne pytania i zdobywaj punkty.


Cechy poprawnie wykonanej prezentacji multimedialnej

Kliknij obrazek, aby rozpocząć grę

Osoby tworzące prezentację multimedialną powinny pamiętać, iż są pewne cechy prezentacji, które sprzyjają lub utrudniają odbiór zawartych w nich informacji. Spróbuj uporządkować i wskazać które cechy prezentacji są poprawne, a które nie.


Źródło: Materiały zamieszczone w tym dziale są opracowaniem własnym administratora strony.