Jak się uczyć?

Nauka jest skomplikowanym procesem, który towarzyszy nam właściwie przez całe życie. Oczywiście istnieją jego etapy, w których nauka ta jest wzmożona i zajmuj nam większość dnia. Takim czasem jest na pewno etap szkolny, kiedy to nasz mózg jest obciążony w znacznym stopniu, podczas poznawania nowych pojęć, faktów i zdobywania nowych umiejętności.

Warto jest uświadomić sobie, iż nasz podejście do nauki, a szczególnie metody, jakie podczas niej zastosujemy, mają ogromny wpływa na efektywność przyswajania sobie nowych terminów, dat i umiejętności. Poniżej przedstawione zostaną informacje, w jaki sposób zwiększyć efektywność nauki.

Na początek proponuję Wam obejrzenie dwóch krótkich filmików, dzięki którym przekonacie się na własnym doświadczeniu, że zastosowanie prostych metod sposobu zapamiętywania, jesteście w stanie w ciągu krótkiego czasu zwiększyć efektywność zapamiętywania różnych informacji. To zadziwiające, jak odpowiednia metoda zapamiętywania pozwala zaoszczędzić czas oraz zwiększyć efektywność naszej pracy, podczas nauki. Przekonajcie się sami…

Oto wspomniane filmiki. Obejrzyjcie uważnie i zastosujcie omawianą w nich metodę zapamiętywania, a będziecie zaskoczeni postępami, jakie poczynicie w kilka minut.

Jak się uczyć? Łatwo – Szybko – Skutecznie. Uczenie się

Kliknij obrazek, żeby uruchomić film

Jak się uczyć? Łatwo – Szybko – Skutecznie. Eksperyment

Kliknij obrazek, żeby uruchomić film

Mam nadzieję, że eksperyment poprawił Waszą samoocenę. Zapewne jesteście zaskoczeni swoim postępem w zapamiętywaniu, po tak krótkiej chwili. Widzicie zatem, że metoda, jaką stosuje się podczas zapamiętywania, podczas nauki, ma ogromne znaczenie i daje wymierny skutek – co zaobserwowaliście na własne skórze, podczas powyższego eksperymentu.

Przykładów metod uczenia się jest znacznie więcej, niż ta przedstawiona w filmie. Istnieje wiele książek, omawiających te metody. Poniżej przedstawiona została liska dostępnych książek online. Proponuję zapoznać się z tymi przykładami, a omawiane metody uczenia się wcielić w życie. To po prostu sie opłaca, jak mogliście się przekonać na własnym przykładzie.

Jak się uczyć? ebooki: