FOMO – gdzie szukać pomocy?

Zjawisko FOMO jest uzależnieniem, z którym często trudno jest poradzić sobie samemu. Należy jednak pamiętać, że można skorzystać z pomocy osób doświadczonych i specjalistów, którzy pomogą w walce z tym uzależnieniem.

Jeśli obserwujesz u siebie niepokojące objawy, masz przekonanie, że jesteś uzależniony od Internetu… Jeżeli jesteś rodzicem dziecka, które walczy ze zjawiskiem FOMO… Pamiętajcie, że nie jesteście sami! Możecie skorzystać z następującej pomocy:

• Porozmawiaj z kimś dorosłym o swoich niepokojach i obawach. Wspólnie możecie zastanowić się, jak rozwiązać problem, jakiej pomocy potrzebujesz. Dorosły może także skorzystać z profesjonalnej pomocy pod bezpłatnym telefonem dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży – 800 100 100
  • Porozmawiaj o swoich obawach z nauczycielem, pedagogiem lub psychologiem szkolnym, który udzieli wsparcia, podpowie co zrobić.
  • Skorzystaj z bezpłatnego i anonimowego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111, gdzie uzyskasz pomoc w różnych trudnych sytuacjach. Konsultanci są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby skontaktować się z konsultantami możesz zadzwonić pod numer 116 111, możesz wysłać wiadomość z anonimowego konta, które założysz na stronie 1116111.pl/napisz.
  • Skorzystaj z Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 – telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00.

Poniżej znajdują się linki do stron internetowych, przydatnych zarówno uczniom, jak i nauczycielom i rodzicom, na których znajdują się informacje, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami: