Hobbysta czyta – projekt biblioteczny

Projekt "Hobbysta czyta"Ostatnie tygodnie w naszej szkolnej bibliotece upływały na spotkaniach z uczniami klas 1-3. Dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, realizowanych w ramach projektu „Hobbysta czyta”. Uczniowie poznawali literaturę dziecięcą, rozwijającą zainteresowania, dzieliły się swoimi pasjami, poznawały zamiłowania swoich rówieśników, a także ćwiczyły sztukę współpracy z kolegami. Ponadto rozwijali swoje umiejętności manualne, przyłączając się do tytułowego Hobbysty, uprawiającego trudną sztukę origami. Dzieci z wielką starannością wykonały papierowe postaci z poznanej podczas zajęć bajki autorstwa Juliana Tuwima pt.: „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Efekty prac uczniowskich można podziwiać na wykonanej wystawce poprojektowej.

Zajęcia biblioteczne w ramach projektu „Hobbysta czyta” przyniosły naszym uczniom wiele satysfakcji z wykonanych przez siebie prac. Wzmocniły one także uczniowską samoocenę oraz pozwoliły na jeszcze większą integrację klasy. Wzajemne poznawanie swych zainteresowań pozwoliło dzieciom dowiedzieć się o swoich kolegach zupełnie nowych rzeczy.

Projekt biblioteczny „Hobbysta czyta” pozwolił stwierdzić, iż w naszej szkole sport jest zainteresowaniem, który króluje wśród uczniów klas 1-3. Pojawiała się tu między innymi piłka nożna, jazda konna, pływanie, rolki, taniec. Warto także podkreślić, iż czytanie książek pojawiało się bardzo często, jako kolejne z dziecięcych zainteresowań, co ma pokrycie w częstych wizytach uczniów klas 1-3 w naszej szkolnej bibliotece.

Obejrzyj Galerię zdjęć