Jak się uczyć?

Na naszej stronie pojawił się nowy dział Edukacja, do którego serdecznie zapraszam zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Zamieszczony został tam między innymi wpis „Jak się uczyć?„, który powinien zaciekawić szczególnie uczniów, którzy na nauce spędzają znaczną część swojego dnia.

Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że sposób uczenia się, czyli metoda, jaką w tym celu wykorzystujecie, ma ogromny wpływ na efektywność nauki? Okazuje się, że właściwie dobrana metoda uczenia się, pozwala zarówno skrócić czas, jaki na opanowanie danego materiału trzeba poświęcić, jak również znacznie poprawić efektywność takiej nauki.

Wyobraźcie sobie, że w typowej metodzie uczenia się, jaką stosuje większość uczniów, potraficie zapamiętać kilka, kilkanaście haseł. Stosując odpowiednią metodę jesteście w stanie zapamiętać nawet kilkadziesiąt haseł, w dodatku wymienionych w odpowiedniej kolejności wyliczanych od przodu lub od tyłu! A jakie wrażenie wywrze na Was fakt, że metoda ta nie wymaga od nas znacznego wysiłku? To wszystko wydaje się niemożliwe? A jednak!…

Zapraszam Was zatem do działu Edukacja, a dokładniej na podstronę „Jak się uczyć?„, gdzie znajdziecie praktyczne wskazówki ułatwiające przyswajanie wiedzy. Zapewniam Was, że ich zastosowanie znacznie podniesie efekty Waszej pracy. Aby przekonać się, że to naprawdę działa, wykonajcie mały eksperyment, który został tam przedstawiony. Gwarantuję Wam, że będziecie bardzo zaskoczeni wynikami tego eksperymentu!

Aby dostarczyć Wam więcej informacji na temat tego, jak się uczyć, zamieszczone zostały linki do darmowych ebooków, omawiających to zagadnienie. Życzę Wam udanej zabawy w eksperymentowaniu!

Jak się uczyć? – darmowe ebooki: