Kalambury z lektury – akcja dla uczniów klas 4-8 z cyklu Przerwa na bibliotekę

Na białym tle stojące obok siebie kolorowe książki. Powyżej granatowy napis Kalambury z lektury.28.04.2023 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się kolejne piątkowe spotkanie z cyklu Przerwa na bibliotekę. Tym razem przerwa w bibliotece o godz. 12:15 prowadzona była pod hasłem Kalambury z lektury. Uczniowie klas 4-8, do których kierowana jest akcja, mogli popisać się swoją znajomością popularnych książek, ale także swymi zdolnościami teatralnymi.

Zabawę, którą rozpoczęła pani bibliotekarka, przedstawiając pierwszą zagadkę, prowadziła Sofiia Biriuk – uczennica z kl. 7OP. Podczas rozwiązywania kolejnych kalamburowych zagadek, biblioteka rozbrzmiewała śmiechem, wynikającym z dobrej zabawy, śmiesznych skojarzeń, a także ze szczególnie popularności książki „Cukierku, ty łobuzie”, która bardzo często pojawiała się jako propozycja rozwiązania. Tradycyjnie aktywni uczestnicy zabawy nagradzani byli słodkim poczęstunkiem.

Kolejne spotkanie z cyklu Przerwa na bibliotekę, na które już dziś serdecznie zapraszamy, odbędzie się 5 maja na przerwie o godz. 12:15 i będzie realizowane pod hasłem Zagadkowa biblioteka. Oderwij się od uczniowskich trosk, zrelaksuj się w szkolnej bibliotece, w której czeka Cię relaks i dobra zabawa. Do zobaczenia!