Offline Challenge – czy wytrzymasz 48 godzin bez Internetu?

Logo akcji Offline Challenge

Z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu wszyscy uczniowie naszej szkoły, ich opiekunowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły zostali zaproszeni do podjęcia wyzwania „Offline Challenge – czy wytrzymasz 48 godzin bez Internetu?”, Akcja ta polega na świadomym i planowym odłączeniu się od Internetu oraz nowoczesnych technologii i przeznaczenie zaoszczędzonego w ten sposób czasu na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań, na spędzenie czasu z bliskimi, na relaks i odpoczynek.

Podjęcie wyzwania i odcięcie się od Internetu oraz sprzętu komputerowego na dwa dni, pozwoli uświadomić sobie ile czasu pochłania Internet oraz korzystanie z mediów społecznościowych i nowoczesnych technologii. Ponadto akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo związane z uzależnieniem od Internetu oraz nowoczesnych technologii, które może obejmować wszystkie grupy wiekowe.

Czas ferii zimowych jest idealnym terminem na podjęcie tego wyzwania i zachęcenie wszystkich domowników do wspólnego wzięcia w nim udziału. Wspólne aktywności w zaoszczędzonym czasie, wspólne pomysły na zagospodarowanie czasu, rozmowa, spacery, aktywność fizyczna, pomogę poradzić sobie z tym trudnym zadaniem, ale także pozostawią miłe wspomnienia spędzonego wspólnego czasu.

Jak przygotować się do wyzwania Offline Challenge? Jak ułatwić sobie przetrwanie tych dwóch dni poza Siecią tak, aby nie stanowiły one czegoś nieosiągalnego? Podpowiedzi na ten temat, ale także informacje dotyczące ryzyka uzależnienia od Internetu, pojawienia się zjawiska FOMO można znaleźć na naszej stronie w dziale „Edukacja” w zakładce „Uzależnienie od Internetu„.

Serdecznie zapraszamy całą naszą społeczność szkolną do udziału we wspólnej akcji i życzymy powodzenia i wytrwałości w realizacji wyzwania.