Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Porazińska, pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie.

Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników. Wszyscy bowiem wiemy, że nigdy nie jest za wcześnie, aby rozpocząć przygodę z książką.  Czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa ono m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi, rozbudza wyobraźnię, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, wspomaga pamięć.

Uczniowie klasy 1a z okazji Dnia Głośnego Czytania odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie pani bibliotekarka przeczytała im bajkę o żółwiu Franklinie. Wychowankowie świetlicy również wzięli udział w obchodach tego dnia, wysłuchując bajkę o małym  żółwiu i wykonując prace plastyczne, inspirowane bohaterem bajki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania