Pasowanie na Rycerza Książki

Pasowanie na Rycerza KsiążkiNasza szkolna biblioteka powiększyła grono swoich małych czytelników. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym pasowaniu na Rycerza Książki i przyjęcia ich w poczet czytelników Biblioteki SP‑13 w Żorach.

Dzieci w trakcie wydarzenia poznały wyjątkowego gościa – Książkę, która opowiedziała im o sobie. Pierwszoklasiści podczas tego spotkania dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest szanowanie książek i dbałość o ich stan. Ponadto poznali bogactwo, jakie niesie ze sobą możliwość czytania książek i zdobywania wiedzy o świecie.

Najważniejszym wydarzeniem tej uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów Ślubowania Czytelnika, a następnie pasowanie każdego z nich na Rycerza Książki, którego dokonała Pani dyrektor Aleksandra Śniegoń.

Pamiątką wydarzenia był dyplom przyjęcia w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki, zawierający tekst ślubowania. Ponadto nasi nowi Rycerze Książki otrzymali prezent w postaci „Wyprawki Czytelniczej”, która przekazana została bibliotece szkolnej przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pamiątkowe zdjęcie naszych nowych czytelników, wraz z treścią ślubowania, które zawisną na klasowych gazetkach, będą przypominać dzieciom o tym, jak powinien zachować się wzorowy Rycerz Książki.