„Pięknie czytam” – rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego, realizowanego z okazji Tygodnia Bibliotek

Konkurs biblioteczny "Pięknie czytam" realizowany z okazji Tygodnia BibliotekZ okazji obchodów Tygodnia Bibliotek w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas 4 i  5: „Pięknie czytam”. Konkurs ten polegał na jak najpiękniejszym przeczytaniem w obecności jury, wybranego przez ucznia fragmentu książki, spośród wskazanego zestawu literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Podczas konkursu oceniane było: płynność czytania (opanowanie tekstu), właściwe tempo czytania (dostosowany do sytuacji, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych), wyraźne czytanie (uczeń musi być słyszany i rozumiany), wyraziste czytanie (dostosowanie sposobu czytania do prezentowanego fragmentu tekstu, odpowiednie akcentowanie, modulacja głosu, pauzy, wyrażanie uczuć za pomocą głosu, zaciekawienie, wzruszenie słuchacza itp.), czyli te same umiejętności, które uczniowie ćwiczą na języku polskim.

Konkurs odbył się 18 maja w naszej szkolnej bibliotece. Uczestnicy konkursu pięknie zaprezentowali swoje umiejętności, które wyróżnione zostały nagrodami. Laureatkami konkursu „Pięknie czytam” zostały

1 miejsce – Aleksandra Cebula z klasy 5 C

2 miejsce ex aequo: Dominika Pyrk z klasy 5 C oraz Marta Sztepun z klasy 5 C

Dziewczętom serdecznie gratulujemy zwycięstwa, natomiast wszystkim uczniom zaczytania się w najpiękniejszych książkach świata.

Obejrzyj Galerię