„Pięknie Czytam” – konkurs z okazji Tygodnia Bibliotek

Pięknie czytam - konkurs z okazji Tygodnia BibliotekZ okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV i V do udziału w szkolnym  konkursie „Pięknie czytam”. Konkurs polegać będzie na jak najpiękniejszym przeczytaniem w obecności jury, wybranego przez ucznia fragmentu książki. Poniżej podane są tytuły i serie książek, z których można wybrać konkursowy fragment, którego przeczytanie powinno zajmować około 3 – 5 minut.

Aby wziąć udział w konkursie chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej do 6 V 2022 r. do godz. 16:00, w celu zapisania się. Konkurs „Pięknie czytam” odbędzie się w dniach między 16 – 20 V 2022 r. (dokładny termin zostanie podany po zakończeniu zapisów).

Kryteria oceniania podczas konkursu: Podczas konkursu oceniane będą: płynność czytania (opanowanie tekstu), właściwe tempo czytania (dostosowany do sytuacji, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych), wyraźne czytanie (uczeń musi być słyszany i rozumiany), wyraziste czytanie (dostosowanie sposobu czytania do prezentowanego fragmentu tekstu, odpowiednie akcentowanie, modulacja głosu, pauzy, wyrażanie uczuć za pomocą głosu, zaciekawienie, wzruszenie słuchacza itp.). Są to te same umiejętności, które ćwiczycie na języku polskim, czyli są Wam już doskonale znane.

WYKAZ KONKURSOWYCH KSIĄŻEK (do wyboru):

• Semple i Goscinny: seria przygód Mikołajka;
  • Grzegorz Kasdebke: przygody detektywa Pozytywki;
  • Andrzej Maleszka: książki z serii „Magiczne drzewo”;
  • Wojciech Cesarz i Katarzyna Terechowicz seria przygód grzecznego psa;
  • Agnieszka Chylińska seria przygód Zezi;
  • Krystyna Drzewiecka: seria książek Piątka z Zakątka;
  • Anna Onichimowska: „Daleki rejs”

N zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy!