Poznacie mnie po książce – konkurs projektowy organizowany z okazji Tygodnia Bibliotek

Poznacie mnie po książce - konkurs projektowy z okazji Tygodnia BibliotekZ okazji przypadającego na 8-15 V 2022 r.  Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zapraszam wszystkich uczniów z klas I-VIII naszej szkoły do udziału w konkursie projektowym „Poznacie mnie po książce”.

Zadaniem konkursowym jest trafne dopasowanie nazwiska nauczyciela i tytułu jego ulubionej książki z dzieciństwa.

Wykazy nazwisk nauczycieli oraz tytułów książek zamieszone są na gazetce konkursowej przy głównym wejściu do szkoły. Uczestnik konkursu zapisuje na kartce numery przypisane do nazwiska nauczyciela i do każdego nazwiska nauczyciela dopisuje symbol tytułu ulubionej książki danego nauczyciela.

Przykład:

61 – Z

62 -T

Podpisane prace imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia, należy składać w bibliotece szkolnej do 20 maja do godz. 16:00. Każdy uczeń może złożyć jedną pracę konkursową. Wygrywa uczeń, który poprawnie dopasuje wszystkie tytuły książek do nazwisk nauczycieli (lub ten, który odgadnie ich najwięcej – jeżeli nikt nie odgadnie wszystkich).

Na zwycięzcę czeka nagroda, a na wszystkich uczestników konkursu, wyśmienita zabawa, pozwalająca bliżej poznać swego nauczyciela. Kto wie? Może Twój ulubiony nauczyciel czytał w dzieciństwie to samo co Ty?!

Powodzenia!