Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Szestak

Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną SzestakObchody tegorocznego Tygodnia Bibliotek wzbogaciło spotkanie z autorskie. W naszej szkolnej bibliotece, 18 maja odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Szestak. Pani Szestak jest absolwentką naszej szkoły, polonistką oraz autorką książek dla dzieci. Spod jej pióra wypłynęły już takie utwory, jak: „Szary domek”, „Zaginął Tygrys!”, „Troll z ulicy Lipowej”, „Skarb na Miodowym Wzgórzu” czy „Tajny Klub pod Wierzbą”

Spotkanie autorskie poświęcone było książeczce, będącej debiutem literackim Pani Szestak, mianowicie książce pt.: „Szary domek”, bajce poświęconej poszukiwaniu szczęścia, tęsknocie za przyjaźnią, miłością i bliskością.

W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klasy 3B, którzy podczas wcześniejszych zajęć poznali twórczość naszego gościa, zapoznali się z częścią książeczki „Szary domek” i przygotowali rysunki, obrazujące treść poznanej książeczki. Dalsze losy bohaterów Hetbatkowego Miastka dzieci poznały podczas spotkania, na którym dwa końcowe rozdziały przeczytały Maja i Martyna – towarzyszące pisarce jej dwie uczennice z CKZiU. Ostatni rozdział odczytała sama autorka. Po wysłuchaniu bajki, nasi uczniowie mieli możliwość zadać pisarce pytań o jej ulubione książki z dzieciństwa, o to, czy zawsze chciała pisać książki oraz skąd czerpie pomysły.

Na zakończenie spotkania Pani Szestak wylosowała jednego ucznia, który miał otrzymać książkę z dedykacją autorki. Los sprzyjał Mai Talarek-Kikieli, która została wylosowana i której pisarka wręczyła książkę „Szary domek” z wpisaną przez siebie dedykacją. Nasz gość pomyślał także o czytelnikach naszej szkolnej biblioteki. Pani Szestak wpisała również dedykację dla naszych uczniów, którzy korzystając z biblioteki szkolnej, mogą poznać książki jej autorstwa. Podziękowanie ze strony uczniów naszej szkoły oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie, zakończyło to niecodzienne wydarzenie.

Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Szestak wpisało się w szkolne obchody Tygodnia Bibliotek i jest wynikiem współpracy z CKZiU. Jednocześnie jest zwieńczeniem całorocznego projektu czytelniczego Czytam sobie, czytam tobie!, w ramach którego dwie uczennice klasy 8a – Kamila Kowalczyk oraz Nikol Koper – organizowały zajęcia czytelnicze dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Obejrzyj Galerię: