Walentynki w bibliotece

Czerwone serce na tle otwartej książki. Powyżej czerwony napis "Walentynki w bibliotece"Z okazji Walentynek w naszej szkolnej bibliotece została zorganizowana akcja „Walentynki w bibliotece”. 14 lutego uczniowie klas 1 odwiedzili naszą bibliotekę, gdzie wzięli udział w zajęciach organizowanych pod hasłem „Poznajemy, jakie uczucia wzbudza w nas książka”. Pierwszoklasiści wysłuchali fragmentu książki Justyny Bednarek pod tytułem „Serce”. Ponadto dzieci rozmawiały na temat uczuć, jakie gnieżdżą się w sercach, zarówno bohaterów wysłuchanej książki, jak również we własnych serduszkach, a także odróżniały dobre uczucia, od tych złych. Spotkanie w bibliotece umiliła uczniom mała niespodzianka w postaci serduszek z inspiracyjną myślą, która wzbudzała tylko te dobre uczucia.

Również starsi koledzy naszych pierwszoklasistów oraz wychowankowie świetlicy, a także pracownicy naszej szkoły zostali obdarowani serduszkami z inspiracyjną myślą. Serduszka te dodatkowo zachęcały do czytania książek poruszających serce.

W ramach akcji uczniom klas 1-8 został także zaproponowany konkurs biblioteczny „Walentynkowe serce w książce”, na wypisanie tytułów książek i ich autorów, zawierających w tytule słowo „serce” (konkurs trwa do 20 II).

Akcja „Walentynki w bibliotece”, w organizacji której pomogli uczniowie z klasy 8A: Kacper Bida i Kamil Kuliberda, upłynęła z uśmiechem na twarzach jej uczestników, a także z samymi pozytywnymi emocjami, których wszystkim życzymy, nie tylko w walentynki!