Wiosna w bibliotece

na kolorowym tle otwarta książka, z kartek której wyrastają kwitnące na czerwono kwiaty. Powyżej czerwony tekst "Wiosna w bibliotece"Dziś pierwszy dzień wiosny, która zawitała również do naszej szkolnej biblioteki, przyozdabiając jej wnętrze motylowymi barwami. Tego dnia nasi najmłodsi czytelnicy – uczniowie klas 1 A, B, C, uczestniczyli w akcji „Wiosna w bibliotece”. Podczas zajęć bibliotecznych dzieci poznały wiersz Jana Brzechwy pt.: „Przyjście Wiosny”, na podstawie którego rozwiązywały zadania oraz bawiły się w kalambury. Pierwszoklasiści poznali także postać pisarza dla dzieci – Jana Brzechwę. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy wcielili się w artystów plastyków i wykonali z origami kolorowego papierowego motyla – będącego jednym ze znaków, że Wiosna na dobre rozgościła się wśród nas.

Wszystkim Czytelnikom życzymy wiosennego nastroju z książką!