Wisława Szymborska w szkolnej bibliotece

maszyna do pisania, wraz z kartką papieru, na którym widnieje czerwony napis "SZYMBORKA W BIBLIOTECE"W ramach ogólnopolskiego projektu Mistrzyni Szymborska, w naszej szkolnej bibliotece chętni uczniowie klas 4-8 mieli możliwość zapoznania się z atrybutami zawodu pisarza, takimi jak maszyna do pisania, czy lupa. Uczniowie poznawali twórczość Wisławy Szymborskiej, czytając jej wiersze, a także ćwiczyli swoje umiejętności w pisaniu na maszynie do pisania, przepisując fragmenty tekstów naszej noblistki.

Okazuje się, że pisanie na maszynie, to nie taka łatwa sztuka. Maszyna do pisania to nie komputer, w którym można poprawić wszystkie pomyłki. Jednak uczniowie dzielnie stawiali czoła wyzwaniu, twierdząc, że praktyka czyni mistrza. W ten sposób wiersze Wisławy Szymborskiej ożywały na stronach, przepisywanych przez uczniów.

Zdjęcie składające się z trzech obrazów. 1 Na szarym stoliku znajdują się: maszyna do pisania, rozłożone kartki z tekstem, lupa oraz trzy książki z niebieską okładką. 2. Uczennica ubrana na czarno, siedząca w bibliotece przy stoliku, pisząca na maszynie do pisania. W tle biale regały z kolorowymi książkami. 3 Uczennica, ubrana na różowo, siedząca w bibliotece przy stoliku, pisząca na maszynie do pisania. W tle biale regały z kolorowymi książkami.  Zdjęcie składające się z trzech obrazów: 1 Uczennica ubrana na biało, siedząca w bibliotece przy stoliku, pisząca na maszynie do pisania. W tle biale regały z kolorowymi książkami. 2. Uczeń ubrany na niebiesko, siedzący w bibliotece przy stoliku, pisząca na maszynie do pisania. Po jego lewej stronie siedzi dziewczyna, ubrana na czarno i czyta książkę. Po jego prawej stronie siedzi chłopiec ubrany na czerwono i czyta książkę. W tle biale regały z kolorowymi książkami. 3 Uczeń siedzący przy szareł ławce na blacie której stoi maszyna do pisania oraz otwarta książka. Po lewej stronie maszyny do pisana leży książka w niebieskiej okładce.