Wyczarowane wyrazy – akcja biblioteczna dla kl. 4-8

Na kolorowym tle stos położonych kolorowych książek. Nad książkami czerwony napis "WYCZAROWANE WYRAZY"

Kolejne piątkowe spotkanie z cyklu Przerwa na bibliotekę, które odbyło się 12 maja 2023 r., realizowane było pod hasłem „Wyczarowane wyrazy”. Biblioteka szkolna, podczas przerwy o godz. 12:15 zgromadziła stałą już grupę uczniów klas 4-8, którzy od kilku tygodni uczestniczą w proponowanych zabawach. W tym tygodniu zabawa biblioteczna, w organizacji której pomogła Marta Malicka z kl. 4B, polegała na wypisaniu jak największej ilości wyrazów, stworzonych z liter zaproponowanego hasła. Tworzeniu anagramów towarzyszyło wielkie skupienie i walka o uzyskanie jak najlepszego czasu. Także i w tym tygodniu, uczestnicy, którzy wykazali się najlepszym refleksem i sprawnością, nagradzani byli słodkim poczęstunkiem.

Kolejne piątkowe spotkanie z cyklu „Przerwa na bibliotekę” odbędzie się 19.05.2023 r. o godz. 12:15, a realizowane będzie pod hasłem: „Zgadnij, co mam na myśli?”. Już dziś zaplanuj sobie ten czas na odwiedziny w bibliotece szkolnej i przygotuj się na roześmiany relaks z kolejną zabawą. Szczególne zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy intensywnie przygotowują się do Sprawdzianu ósmoklasisty. Pamiętajcie, że odpowiednio zaplanowany relaks i odpoczynek w nauce, jest ważną częścią procesu uczenia się. Trzymamy za Was kciuki! Do zobaczenia!

Obraz składający się z 4 zdjęć: Trzy zdjęcia przedstawiają uczniów siedzących w bibliotece szkolnej na czerwonych kanapach i pufach oraz ucznia stojącego na tle białych regałów z kolorowymi książkami. Jedno zdjęcie przedstawia wiklinowy koszyk z kolorowymi cukierkami, postawiony na szarym stoliku. Obraz składający się z 3 zdjęć: Dwa zdjęcia przedstawiają uczniów siedzących w bibliotece szkolnej na czerwonych kanapach i pufach. Jedno zdjęcie przedstawia dziewczynkę częstującą się cukierkiem z wiklinowego koszyka. W tle białe regały z książkami. Obraz składający się z 4 zdjęć: Trzy zdjęcia przedstawiają uczniów siedzących w bibliotece szkolnej na czerwonych kanapach i pufach.Jedno zdjęcie przedstawia chłopca częstującego się cukierkiem z wiklinowego koszyka. W tle okna.