„Bitwa na słowa” kl. 8 – Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

logo Międzynarodowego Dnia Języka OjczystegoZ okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole realizowany był 16 III 22 r. projekt, promujący poprawność w używaniu języka polskiego. W ramach tego dnia odbył się szereg działań przygotowanych przez zespół humanistyczny, którym towarzyszyła zabawa i niecodzienne wydarzenia. Jeden z konkursów odbył się w naszej szkolnej bibliotece. Przedstawiciele klas ósmych wzięli udział w międzyklasowej „Bitwie na słowa”, walcząc o Certyfikat Nietykalności dla swojej klasy. Wśród zadań pojawiły się ciekawe słowne kalambury i zadania pozwalające na prezentację swojej językowej twórczości.

Konkurs „Bitwa na słowa” rozstrzygnął się w dogrywce a Certyfikat Nietykalności zdobyły klasy 8C, która zdobyła największą ilość punktów oraz plasujące się na równorzędnym drugim miejscu klasy 8B i 8D. Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

Obejrzyj Galerię zdjęć