Zaczaroszyfrowana biblioteka – projekt czytelniczy

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie naszej szkoły bali  udział w projekcie czytelniczym „Zaczaroszyfrowana biblioteka”. Projekt ten promował działalność biblioteki szkolnej oraz jej znaczenie w kształtowaniu kultury czytelniczej uczniów oraz w ich procesie edukacyjnym. Ponadto kształtował także wśród uczniów zdolności matematyczne.

W ramach projektu uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 brali udział między innymi w Szkolnym Konkursie Projektowym „Zaczaroszyfrowana biblioteka”. Wzbudził on wielkie zainteresowanie nietypową formą i zadaniami rebusowymi, które poza promocją czytelnictwa zachęcały też uczestników do podjęcia wyzwania logicznego myślenia i rozwiązania wieloetapowej zagadki.

W ramach projektu uczniowie klas I-III rozwiązywali rebusy, natomiast ich starsi koledzy z klas IV-VIII wykonywali 5 kolejno wynikających z siebie zadań. W obu grupach efektem indywidualnej procy projektowej uczniów, było uzyskanie pięciu cyfr, stanowiących szyfr do otwarcia zaczaroszyfrowanej kłódki.

Na zakończenie projektu 4 XII 2019 r. odbył się apel podsumowujący. Podczas apelu rozstrzygnięto także konkursy projektowe i wręczono nagrody zwycięzcom. Laureaci, wykorzystując swoje rozwiązania zadań konkursowych,  mogli otworzyć zaczaroszyfrowaną kłódkę, zamieszczoną na kuferku z nagrodami.

Zwycięzcami Szkolnych Konkursów Projektowych „Zaczaroszyfrowana biblioteka” zostali:

• Martyna Kosteczko kl. 3 B – w grupie wiekowej uczniów klas 1-3
  • Zosia Burzan kl. 5 E – w grupie wiekowej uczniów klas 4-5
  • Hania Purzyńska kl. 6 C – wgrupie wiekowej uczniów klas 6
  • Szymon Szkołda  kl. 7 B – w grupie wiekowej uczniów klas 7-8

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za zaangażowanie!

Obejrzyj galerię zdjęć