Z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkolnej bibliotece, realizowany był projekt czytelniczy „Biblioteka nie z tej ziemi”. Projekt ten pozwolił uczniom wyobrazić sobie i stworzyć odmienny i nieznany świat – świat nie z tej ziemi.
Jednym z zadań projektu była propozycja dla uczniów klas 1-8 w postaci konkursu projektowego „Książka nie z tej ziemi”.
Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej lub przestrzennej, przedstawiającej wyobrażenie książki nie z tej ziemi – czyli wyobrażenie jak może wyglądać książka „w innym świecie”, na przykład na innej planecie, w świecie ufoludków, w świecie podwodnym, w świecie jaskiniowców, w świecie robotów, na ziarnku pisku, w świecie zwierząt itp.
Napłynęło wiele bardzo ciekawych i wyjątkowych prac, spośród których jury w składzie p. Dorota Jurczyk i p. Edyta Guznowska, wyłoniło następujących zwycięzców.
1 miejsce – Maksymilian Smyczek kl. 2B
2 miejsce – Zuzanna Kapłoniak kl. 2B
3 miejsce – Monika Świerkot kl. 2B oraz Julia Brzuska kl. 3B
Laureatom konkursu gratuluję wyróżnień, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za zaangażowanie i wspólną zabawę!
Regulamin konkursu:
- Szkolny konkurs czytelniczy „Książka nie z tej ziemi” realizowany jest w ramach projektu „Biblioteka nie z tej ziemi” – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
- Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie umiejętności kreatywnego myślenia i rozbudzanie wyobraźni.
- Konkurs kierowany jest do uczniów klas 1 – 8 SP-13 w Żorach
- Konkurs trwa od 8 do 30 października 2020 r.
- Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej wyobrażenie książki nie z tej ziemi – czyli wyobrażenie jak może wyglądać książka „w innym świecie”, na przykład na innej planecie, w świecie ufoludków, w świecie podwodnym, w świecie jaskiniowców, w świecie robotów, na ziarnku pisku, w chmurach, w świecie zwierząt itp.
- Technika i format wykonania prac są dowolne i zależą od wyobraźni uczniów. Może to być praca plastyczna, praca przestrzenna itp. Wysoko oceniane będą nietypowe techniki i nieszablonowe rozwiązania.
- Każdy uczeń może przedstawić jedną pracę konkursową, wykonaną indywidualnie (prace zespołowe nie są dopuszczone).
- Podczas wykonania prac konkursowych należy zwrócić uwagę na jej samodzielność oraz zachowanie praw autorskich. W przypadku prac rysunkowych, prace, na których znajdować się będą naklejki lub odrysowane, odbijane rysunki innych twórców, nie będą dopuszczane do konkursu.
- Prace konkursowe należy czytelnie podpisać imieniem, nazwiskiem klasą ucznia.
- Prace można składać w bibliotece szkolnej lub przesłać jej zdjęcia na adres e-mail: biblioteka.sp13zory@interia.pl wpisując w temacie maila „Konkurs”.
- Termin składania prac konkursowych: 6 XI 2020 do godz. 14:00 (aneksem z dnia 30 X 2020 r. przedłużono termin trwania konkursu).
- Prace konkursowe nie będą zwracane uczniom. Z prac konkursowych zostanie wykonana wystawka pokonkursowa.
- Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na nieodpłatne i bezterminowe wykorzystanie ich prac konkursowych do tworzenia wystawek i gazetek, a także do zamieszczania ich elektronicznej wersji na stronie internetowej Biblioteki SP-13 w Żorach oraz stronie internetowej SP-13 w Żorach w celu promocji czytelnictwa oraz działalność biblioteki i szkoły.
- Rozstrzygnięcie konkursu oraz jego wyniki zostaną podane w dniach 3 – 6 XI 2020.
- Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni.
- Uczestnicy konkursu, jak i laureaci uzyskają wpis pochwalny z zachowania.