Zaczaroszyfrowana biblioteka – III edycja projektu z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

MMBS-logo wydarzeniaW ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza szkolna biblioteka zaproponowała wszystkim uczniom naszej szkoły udział w III edycji projektu bibliotecznego „Zaczaroszyfrowana biblioteka”. Kolejna edycja projektu przybrała zaczaroszyfrowane oblicze, proponując uczniom serię rebusów i zagadek. Wysiłek dotarcia do kolejnych zagadek oraz ich rozwiązywanie, umożliwia uczestnikom projektu dotarcie do rozwiązania, czyli szyfru do zaczaroszyfrowanej kłódki, otwierającego kuferek z nagrodami.

Projektowe zadania, poza ciekawą zabawą, rozwijają u uczniów wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia, kształtują umiejętności działania strategicznego i popularyzują czytelnictwo. Formuła projektu wpływa także pozytywnie na integrację społeczności szkolnej.

Wszystkim uczniom życzymy udanej zabawy i skutecznego działania podczas realizacji kolejnych zadań projektowych! Zaczaroszyfrowana zabawa rozpoczyna się w naszej bibliotece (u p. E. Guznowskiej). Od kogo uzyskacie kolejną zagadkę? Ile ich będzie? Co jest w kuferku? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie podczas realizacji kolejnych etapów projektu.  Nie zapominajcie o konkurencji i taktyce, by nie ułatwić walki rywalom i nie zmniejszać swoich szans na wygraną.

Powodzenia!

Zapoznaj się z regulaminami konkursów projektowych kierowanych do dwóch grup wiekowych – dla uczniów klas 1-3 oraz dla uczniów klas 4-8.

 1. Regulamin zadania projektowego „Zaczaroszyfrowana biblioteka” dla uczniów klas  I-III
 1. Konkursowe zadanie projektowe wykonywane jest w ramach projektu „Zaczaroszyfrowana biblioteka”, realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2022.
 2. Konkurs kierowany jest do chętnych uczniów klas I-III  SP-13 w Żorach.
 3. Chętni uczniowie zgłaszają się do biblioteki szkolnej od p. E. Guznowskiej, gdzie otrzymają formularz do wykonania  konkursowego zadania projektowego.
 4. Zadanie projektowe uczniowie wykonują indywidualnie.
 5. Podpisaną kartę zadania projektowego, należy złożyć w bibliotece szkolnej u p. E. Guznowskiej do 18 XI 2022 r. do godz. 16:00.
 6. Każdy uczeń może oddać tylko jedną kartę zadania projektowego.
 7. Poprawnie wykonane konkursowe zadania projektowe wezmą udział w losowaniu nagrody.
 8. Podczas rozstrzygnięcia, zwycięzca wykorzystując rozwiązanie konkursowe, otworzy zaczaroszyfrowaną kłódkę do kuferka z nagrodami.
 9. Rozstrzygnięcie konkursu projektowego „Zaczaroszyfrowana biblioteka” nastąpi w dniach 24-30 XI 2022 r.
 1. Regulamin zadania projektowego „Zaczaroszyfrowana biblioteka” dla uczniów klas  Kl. IV-VIII
 1. Konkursowe zadanie projektowe wykonywane jest w ramach projektu „Zaczaroszyfrowana biblioteka”, realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2022.
 2. Konkurs kierowany jest do chętnych uczniów klas IV-VIII  SP-13 w Żorach
 3.  Chętni uczniowie zgłaszają się do biblioteki szkolnej do p. E. Guznowskiej, gdzie otrzymają treść 1. zadania projektowego, wraz z Kartą odpowiedzi
 4. Rozwiązanie konkursowego zadania nr 1, zapisanego w Kartą odpowiedzi, uczeń przedstawia w bibliotece szkolnej p. E. Guznowskiej.
 5. Po weryfikacji poprawności wykonanego zadania nr 1, uczeń otrzymuje wskazówkę, u którego nauczyciela ma szukać treści zadania nr 2 (nauczyciel „X”).
 6. Po otrzymaniu od nauczyciela „X” treści konkursowego zadania nr 2, uczeń zapisuje rozwiązanie zadania na Kartą odpowiedzi i przedstawia nauczycielowi „X”, czyli nauczycielowi, od którego otrzymał treść zadania nr 2. Uczestnik w ten sposób dociera do kolejnych zagadek konkursowych.
 7. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek uczeń otrzymuje treść Zadania finałowego, którego rozwiązaniem będzie szyfr do zaczaroszyfrowanej kłódki.
 8. Podpisaną Kartę odpowiedzi, z zapisanymi rozwiązaniami zagadek oraz rozwiązanym Zadaniem finałowym, uczeń składa do 18 XI 2022 r. do godz. 16:00.
 9. Uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną Kartę odpowiedzi
 10. Poprawnie wykonane konkursowe zadania projektowe wezmą udział w losowaniu nagrody.
 11. Podczas rozstrzygnięcia, zwycięzca wykorzystując rozwiązanie konkursowe, otworzy zaczaroszyfrowaną kłódkę do kuferka z nagrodami.
 12. Rozstrzygnięcie konkursu projektowego „Zaczaroszyfrowana biblioteka” nastąpi w dniach 24-30 XI 2022 r.