Zaczaroszyfrowana biblioteka – podsumowanie projektu

Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie czytelniczym „Zaczaroszyfrowana biblioteka”, który realizowany był w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Projekt ten promował działalność biblioteki szkolnej oraz jej znaczenie w kształtowaniu kultury czytelniczej uczniów oraz w ich procesie edukacyjnym.

W ramach projektu uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 brali udział między innymi w Szkolnym Konkursie Projektowym „Zaczaroszyfrowana biblioteka”. Wzbudził on wielkie zainteresowanie nietypową formą i zadaniami rebusowymi, które poza promocją czytelnictwa zachęcały też uczestników do podjęcia wyzwania logicznego myślenia i rozwiązania wieloetapowej zagadki.

Na zakończenie projektu 4 XII 2019 r. odbył się apel podsumowujący. Podczas apelu rozstrzygnięto także konkurs projektowy i wręczono nagrody zwycięzcom. Laureaci, wykorzystując swoje rozwiązania zadań konkursowych,  mogli otworzyć zaczaroszyfrowaną kłódkę, która więziła nagrody.

Wszystkim uczestnikom projektu dziękujemy za wspólną zabawę oraz zaangażowanie!