Zagadkowa biblioteka – akcja dla uczniów klas 4-8 z cyklu Przerwa na bibliotekę

Regały biblioteczne, pomiędzy którymi stoi dziewczynka. Za nią, spomiędzy regałów dobiega jaskrawe światło. Powyżej rozbłyskują światła. Obraz w kolorystyce fioletów.5 maja dobyło się w naszej szkolnej bibliotece trzecie już piątkowe spotkanie z cyklu „Przerwa na bibliotekę”. Tym razem przerwa o godz. 12:15 organizowana był pod hasłem „Zagadkowa biblioteka”. Uczestnicy zabawy rozwiązywali zagadki, tematycznie związane z książką i biblioteką.

W tym tygodniu prowadzącym zabawę był Kamil Kuliberda z klasy 8A, a jej uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością, zarówno bohaterów literatury dziecięcej, jak również tematyki związanej z biblioteką i powstawaniem książek. Tradycją piątkowych spotkań w bibliotece stała się też nagroda, za poprawne rozwiązanie zadania, w postaci słodkiego poczęstunku.

Cykl piątkowych spotkań „Przerwa na bibliotekę” cieszy się wśród uczniów sporą popularnością, co przyczyniło się do wydłużenia naszej akcji. Uczestnicy zabawy jednomyślnie opowiedzieli się za jej kontynuacją. W związku z tym w kolejny piątek – 12 V 2023 r. przerwa o godz. 12:15 upłynie w naszej bibliotece pod hasłem kolejnej zabawy: „Wyczarowane słowa”. Na tę zabawę należy zabrać ze sobą długopis.  Serdecznie zapraszamy.

Do zobaczenia!