Narodowe Czytanie 2023 w naszej szkole

na biało-czerwonym tle otwarta książka. Powyżej książki czerwony napis "NARODOWE CZYTANIE"8 września uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, organizowanej pod patronatem Prezydenta RP. Lekturą tegorocznej, już 12. odsłony wspólnego czytania była książka Elizy Orzeszkowej pt.: „Nad Niemnem”. Książka czytana była w naszej szkole na lekcjach języka polskiego, na zajęciach z wychowawcą, na świetlicy oraz w bibliotece szkolnej. Młodzież wysłuchała fragmentu tekstu powieści Elizy Orzeszkowej, a także zapoznała się z życiorysem i twórczością pisarki.

Do tegorocznego Narodowego Czytania przyłączyli się także uczniowie naszych młodszych klas, którzy wysłuchali fragmentu książki „Nad Niemnem”, przedstawiającego opis przyrody. Następnie  wykonali rysunki, przedstawiające ich wyobrażenia, powstałe na podstawie wysłuchanego tekstu.

Zdjęcie składające się z trzech fotografii: 1. uczniowie siedzxący w klasie oraz nauczycielka czytająca im książkę. 2 i 3 dzieczynki malujące obrazki. Zdjęcie składające się z trzech fotografii, na których uczniowie siedzxą w klasie oraz nauczycielka czytająca im książkę.