Jesienne spotkania w bibliotece

Rozłożona książka, obok niej jesienne liście w kolorach rdzawych, złotych i czerwonych. Pod książką napis w kolorze rdzawym "JESIENNE SPOTKANIA W BIBLIOTECE"Wychowankowie świetlicy szkolnej z klas 3 wzięli udział w organizowanych przez bibliotekę szkolną zajęciach: „Jesienne spotkania w bibliotece”. Dzieci zdobywały i utrwalały wiedzę na temat literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz omawiały rodzaje książek, znajdujących się w bibliotece szkolnej. W kolejnej części zajęć uczniowie zapoznali się z wierszem pt.: „Jesień” autorstwa Reginy Gruchalskiej, a następnie wykonywali ćwiczenia na podstawie poznanego tekstu.

Zarówno treść wiersza, jak i tematyka ćwiczeń wprowadziły wszystkich zebranych w nastrój pasujący do kolejnej części spotkania, jaką było rozwijanie zdolności manualnych. W tej części zajęć dzieci wykonały techniką sztuki origami papierowe liście, które stały się również pamiątką spotkania w bibliotece.

Zajęcia te przybliżyły uczniom literaturę dziecięcą i młodzieżową, ale także wdrożyły uczniów do podejmowania działań będących alternatywą dla gier komputerowych, telefonów, komputerów. Zarówno książka, jak i tworzenie różnych papierowych elementów i postaci wykonanych techniką origami, to znakomita propozycja na niepogodę i jesienne popołudnia, do której zapraszamy również pozostałych Czytelników.