Spotkanie autorskie z pisarką Katarzyną Szestak w szkolnej bibliotece

Na granatowym tle błękitny napis "Spotkanie autorskie". Obok rysunek widocznej do połowy kobiety siedzącej przy biurku, piszącej na maszynie do pisania.13 czerwca 2023 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie, podczas którego uczniowie klas 1B, 1C, 2A, 2C i 3A spotkali się z pisarką Panią Katarzyną Szestak. Pani Katarzyna Szestak jest absolwentką naszej szkoły, polonistką oraz autorką książek dla dzieci. Spod jej pióra wypłynęły już takie utwory, jak: nagrodzony „Szary domek”, „Zaginął Tygrys!”, „Troll z ulicy Lipowej”, „Skarb na Miodowym Wzgórzu”, „Tajny Klub pod Wierzbą”, czy też adaptacja znanych baśni.

Podczas spotkania autorka opowiedziała uczniom o swojej pracy pisarki, o tym jak powstają książki, kto jeszcze pracuje nad tym, aby książka mogła trafić w ręce czytelnika. Ponadto uczniowie wysłuchali fragmentów książki „Szary Domek”, czytanych przez jej pisarkę, a następnie rozmawiali z autorką o przyjaźni, o bohaterach książeczki o ich obawach i nadziejach. Dzieci miały także możliwość pochwalić się swoimi zainteresowaniami literackimi, opowiadając o pisanych przez siebie opowiadaniach, bajeczkach, komiksach i wierszach. Dużą atrakcją dla uczniów był nie tylko kontakt na żywo z pisarką, ale także możliwość zadawania jej pytań.

Spotkanie autorskie to bogate we wrażania i interesujące wydarzenie w szkolnej bibliotece, które zawsze cieszy się wielkim zainteresowaniem małych uczestników. Dzieci już dziś były zainteresowane możliwością kolejnego spotkania z Panią Katarzyną Szestak.