Książkowym tropem – rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego

Po lewej stronie stos kolorowych książek. Na środku czerwony napis "KONKURS". Pod napisem stos kolorowych książek.W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni do udziału w konkursie bibliotecznym „Książkowym tropem„. Zadaniem konkursowym było wypisanie jak największej ilości tytułów i autorów książek, w tytule których pojawia się wyraz „książka” (w dowolnej odmianie i liczbie). Uczniowie mogli zaprosić do wspólnej zabawy swoich domowników, by wspólnymi siłami wykazać się jak najlepszym efektem poszukiwań.

Konkurs ten, obok promocji czytelnictwa, miał na celu zaangażowanie uczestników do działań niezwiązanych z nowymi technologiami, które są wszechobecne w naszym życiu. Miała zatem wskazać  uczniom alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, odciągające od telefonu i komputera.

Na konkurs napłynęło wiele prac. Jednak największą determinacją wykazał się Eryk Poniatowski z kl. 5C i jego Drużyna, który złożył pracę, przedstawiając ponad 400 tytułów spełniających konkursowe warunki.

Erykowi i jego Drużynie gratulujemy zwycięstwa, a pozostałym uczestniku dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych aktywnościach czytelniczych.

Chłopiec trzymający dyplom i książkę. W tle białe regały z kolorowymi książkami.