Zaczytane Święta w szkolnej bibliotece

Na niebieskim tle dwie książki. Jenda książka z czapką mikołaja. Na środku napis "ZACZYTANYCH ŚWIĄT". W prawym dolnym rogu gałązka choinki.Przedświąteczne tygodnie mijają w naszej szkolnej bibliotece pod hasłem, corocznej już akcji bibliotecznej: „Zaczytane Święta”, a biblioteka z każdym dniem jest coraz piękniej przystrojona na nadejście Świąt.

Uczniowie klas 1-8 zapraszani są podczas długiej przerwy o godz. 11:15 na głośne czytanie dziecięcych i młodzieżowych książek o tematyce świątecznej i zimowej. W tym roku w rolę lektora wcieliła się Marta Malicka z kl. 5B, która w znakomity sposób interpretuje czytany przez siebie tekst książki.

Na pozostałych długach przerwach chętni uczniowie przygotowują papierowe ozdoby świątecznych, którymi przystrajana jest nasza biblioteka. Dzieje się to w rytm, płynących z głośników, zimowych i świątecznych piosenek.

Są też stali Czytelnicy, którzy również te przerwy wykorzystują do spotkań ze swoimi ulubionymi bohaterami książek. Podczas przerw spędzają czas w bibliotece na cichym czytaniu.

Świąteczne przerwy z książką, to – jak widać po ilości uczniów, biorących udział w akcji – ciekawa propozycja kontaktu z literaturą i biblioteką.  Wśród uczestników są już stali bywalcy, ale także wciąż pojawiające się nowe twarze uczniów.

Wszystkim Czytelnikom naszej szkolnej biblioteki – zarówno tym Małym, jaki i Dużym, życzymy ZACZYTANYCH ŚWIĄT!