Jak nie czytam, jak czytam – ogólnopolskie bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu książek

Na niebieskim tle biało-żółty napis "Jak nie czytam jak czytam7 czerwca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiego bicia rekordu w jednoczesnym czytaniu książek, biorąc udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Tego dnia o godz. 10.00 wszystkie dzieci i młodzież znaleźli minimum 10.00 minut na swoją ulubioną książkę, ulubionego bohatera, ulubionego autora, udowadniając, że opinia, iż dzieci nie czytają książek jest błędna. Ponadto wszystkie klasy wzięły udział w fotograficznej kampanii, promującej czytanie w każdym wolnym czasie i okolicznościach „Jak nie czytam, jak czytam zawsze i wszędzie”.
Z kolei uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu w bibliotece szkolnej, podczas którego wzięli udział w akcji bicia rekordu w czytaniu, a także wysłuchali książki czytanej przez ich starszą koleżankę – Martę Malicką z kl. 4B, Pierwszoklasiści uczestniczyli także w literackich zabawach z książką, które zakończyły się słodkim poczęstunkiem.
Bicie ogólnopolskiego rekordu w jednoczesnym czytaniu jest tylko jedną z okazji do kontaktu książek, jednak każda wolna chwila przeznaczona na ulubioną lekturę jest dobrym sposobem spędzania wolnego czasu, do którego serdecznie wszystkich zachęcamy.