Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego Pięknie czytam poezję Wisławy Szymborskiej

Na niebieskim tle rozłożona książka. Nad nią czerwony napis Pięknie czytam poezję Wisławy Szymborskiej.2023 rok jest ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej. Z tej okazji, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, 17 maja 2023 r. w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs czytelniczy: Pięknie czytam poezję Wisławy Szymborskiej. Uczestnicy konkursu, kierowanego do uczniów klas 4-7, mieli za zadanie jak najpiękniej przeczytać wybrany przez siebie wiersz naszej noblistki.

Uczniowie wykazali się ambicją w przygotowaniu do swego występu, co wpłynęło na wysoki i wyrównany poziom konkursu. O wygranych zadecydowały niewielkie różnice między prezentacją poszczególnych uczestników.

Laureatkami konkursu zostały:

• I miejsce zajęła Aleksandra Cebula z kl. 6C
  • II miejsce zajęła Sofiia Biriuk z kl. 7OP
  • III miejsce zajęły ex aequo Dominika Pyrk z kl. 6C oraz Marta Sztepun z kl. 6C

Dziewczętom, które zostały nagrodzone książkami i dyplomami, serdecznie gratulujemy, zarówno wygranej, jak i poziomu przygotowania, szczególnie biorąc pod uwagę ilość obowiązków oraz udział w innych konkursach. Pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych aktywnościach czytelniczych.

Obraz składający się z 3 zdjęć: Dwa górne zdjęcia przedstawiają dwie dziewczynki siedzące przy stoliku i czytające książkę. W tle regały z książkami. Dolne zdjęcie przedstawia 4 białe papierowe torby ustawione obok siebie, z czarnym napisem "must read. musisz, bo chcesz. Obraz składający się z 3 zdjęć: Dwa boczne zdjęcia po prawej przedstawiają dwie dziewczynki siedzące przy stoliku i czytające książkę. W tle regały z książkami.trzecie zdjęcie przedstawia gazetkę na szarym tle powieszone kartki z napisami i napis na niebieskim tle "Konkurs czytelniczy. Pięknie czytam poezję Wisławy Szymborskiej"

Obraz składający się z 4 zdjęć: na każdym ze zdjęć przedstawiona dziewczynka z dyplomem i białą papierową torbą z czarnym napisem.  Czteru dziewczynki stojące z dyplomami i nagrodami w białych papierowych torebkach z czarnym napisem. W tle białe regały z książkami oraz fragment gazetki z niebieskim napisem "Konkurs czytelniczy.